Pirmās mājas iegāde?

Tātad Jūs esat izlēmuši, ka ir pienācis laiks iegādāties savu pirmo mājokli. Tās ir labas ziņas, bet ko tālāk? Mājokļa kredīta saņemšanas un noformēšanas process var būt sarežģīts un dažreiz mulsinošs, bet tas ir tā vērts … jo īpaši attiecībā uz pirmreizējiem mājokļu pircējiem. Zinot, ko gaidīt, un kādas iespējas ir pieejamas, var palīdzēt bruģēt ceļu uz daudz vienmērīgāku braucienu.

Pirmie soļi, ko spert

Pirms pieteikšanās kredītam, ir svarīgi savest kārtībā savu finanšu uzskaiti. Vai Jūs veidojat papīra sarakstu vai izklājlapu datorā, apkopojiet savu informāciju rakstiski, lai Jūs varētu zināt, kāda ir Jūsu situācija. Ir svarīgi zināt, cik daudz naudas Jūs nopelnāt katrā mēnesī un cik daudz Jūs iztērējat. Pierakstiet visu, sākot no auto maksājumiem līdz nedēļas nogales izklaidēm un izmaksu ietaupījumiem, lai iegūtu patiesu priekšstatu par savu izdevumu un uzkrājumu veidošanas paradumiem, lai Jūs varētu efektīvi noteikt, cik daudz Jūs varēsiet atļauties maksāt par hipotēkas maksājumu.

Noteikti konsultējieties ar vairākiem aizdevējiem, lai salīdzinātu cenas un produktus, pirms izlemt par vienu konkrētu kredītu. Jautājiet par ieguvumiem, ko piedāvā fiksētās un mainīgās likmes, kredīta nosacījumiem, punktiem, noslēguma izmaksām un citiem maksājumiem, kas saistīti ar kredītiem.

Pirmā iemaksa

Gandrīz visi aizdevēji prasīs Jums veikt lielāku pirmo iemaksu par mājas iegādi. Lai gan daži aizdevēji pieņems depozītu mazāk kā 20%, tradicionālais mājas depozīts ir 10% no mājas iegādes cenas. Tā varētu šķist biedējoša summa, bet ir svarīgi paturēt prātā, ka, jo vairāk naudas Jūs varat atlikt mājokļa iegādei, jo mazāk naudas Jums ir nepieciešams aizņemties. Un neatkarīgi no kredīta procentu likmes, jo mazāka ir kredīta summa, jo mazāk Jums par to būs jāmaksā procentu un ilgtermiņā Jūs ietaupīsiet vairāk naudas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *