MTB info

AS Meridian Trade Bank (MTB) ir bijusī Krievijas SMP banka, kas 2014. gada maijā nomainīja savu nosaukumu un akciju sadali, lai izvairītos no ASV sankcijām un turpinātu neapgrūtinātu darbu Latvijas Republikā. mtbank.lv ir privāta komercbanka, kas piedāvā plaša spektra pakalpojumus – kā jau jebkura komercbanka. Šajā rakstā īsi ieskicēsim MTB vēsturi, kā arī to, kādus pakalpojumus šī banka sniedz.

Īsa MTB vēsture

nauda

MTB tika reģistrēta kā AS “Multibanka” 1994. gadā. Tās pirmsākumos MTB bija PSRS Ārējo Ekonomisko Sakaru bankas Latvijas filiāle, bet 1995. gadā apvienojās ar AS “LNT Skonto Banka”. Tagad tā ir mūsdienīga banka, kas piedalās starptautiskās finanšu iniciatīvās, piemēram, SWIFT banku protokolā, nodrošinot vieglu pieeju valūtas maiņas darījumiem. Kā jau minēts, tā nomainīja daļu īpašnieku 2014. gadā, iegūstot tagadējo nosaukumu. Bankai ir vairāki desmiti filiāļu un klientu apkalpošanas centru lielākajās Latvijas pilsētās. Galvenais ofiss, protams, atrodas Rīgā. Ir arī filiāle Maskavā, un bankai, protams, ir vēsturiskas saites ar Krievijas investoriem.

MTB fokusējas uz pakalpojumu sniegšanu maziem un vidēja lieluma uzņēmumiem, kā arī privātpersonu apkalpošanu. Pie MTB iespējams saņemt starptautiski pieņemtas maksājumu kartes. Banka izsniedz arī kredītus, kā arī līzingu. Jāmin, ka MTB ir “inkognito” raksturs. Banka piedāvā individuālus seifus, kā arī veikt bezskaidrus darījumus ar zeltu. Pieejama arī internetbanka, kuru nodrošina MultiNetBank platforma.

Ļoti interesanti, ka MTB piedāvā konsultācijas par uzturēšanās atļauju saņemšanu, veicot investīcijas Latvijas valstī. Bankai ir liela pieredze šādos jautājumos, un jādomā, ka ārzemju pilsoņi, vēloties iegūt atļaujas uzturēties Šengenas zonas dalībvalstīs un arī Latvijā, noteikti vismaz apsver MTB bankas pakalpojumu izmantošanu.

Citi:

Parexnet.lv – vairs nav.

Meritanordbanken.lv – vairs nav.

Kopumā MTB jāuzskata par visnotaļ mūsdienīgu banku. Lai gan tai banku vidū ir “zināma slava”, nekas neliecina, ka tā būtu kaut kādā ziņā īpaši sliktāka arī privātpersonām; tiesa, fokuss varētu būt arī vairāk uz uzņēmumiem, par ko liecina kaut vai tas, ka bankai ir ofiss Uzņēmumu reģistrā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *