AB

A/S ABLV Bank jeb Aizkraukles banka ir finanšu pakalpojumu sniedzējs, kas nodarbojas ar turīgiem klientiem, galvenokārt no NVS un Baltijas valstīm. ABLV ir “haute couture” banka, kas piedāvā personalizētus risinājumus, tādēļ lielākajai daļai privātpersonu (un, jāatzīst, arī Latvijas uzņēmumu) ar šo banku nav darīšanas. Tās vadītāji ir Olegs Fiļs un Ernests Bernis, kas ir arī lielākie akcionāri (viņiem un Berņa sievai Nikai pieder 86% no bankas akcijām).

Banka tika dibināta 1993. gada 17. septembrī uz Latvijas Bankas Aizkraukles reģionālās nodaļas pamata, tādēļ to var pamatoti saukt par Aizkraukles banku – kā to sauca līdz pat 2011. gadam. 1995. gadā tā nonāca tagadējo īpašnieku rokās. Banka koncentrējās uz ārzemju tirgus apgūšanu, apkalpojot tos, kas vēlas veikt kādas finanšu darbības (piemēram, investēt) Latvijā. 2004. gadā banka sāka pievērsties arī investīciju pārvaldībai, nodibinot IPAS „AB.LV Asset Management” un IBAS „AB.LV Capital Markets”.

Līdz 2008. gadam banka vēl nedaudz strādāja ar “ierindas” privātpersonām, taču tajā gadā tika nosprausts kurss uz personalizētu finanšu risinājumu piedāvāšanu. Kopš 2009. gada banka piedāvā arī konsultācijas par aktīvu aizsardzību un strukturēšanu. 2011. gadā tika nomainīts bankas nosaukums uz tagadējo – ABLV Bank. Banka ir Latvijas Komercbanku asociācijas biedrs. Bankas moto ir “Labor omnia vincit” jeb “Darbs uzvar visu”.

Interesanti, ka ABLV darbojas arī kultūrā un labdarībā, ieguldot līdzekļus mākslas kolekciju iegādē – līdz šim, vairāk nekā miljons eiro vērtībā – kā arī dibinot labdarības fondu, ABLV Charitable Foundation, kurā atbalsta, piemēram, vājdzirdīgos bērnus, laikmetīgo mākslu un citas labdabīgas iniciatīvas.

ABLV pakalpojumi:

  • Noguldījumi – īstermiņa un ilgtermiņa uzkrājumi, bankā iespējams atvērt depozītu kontu un krājkontu;
  • Norēķinu konti (multivalūtu konti) un maksājumu kartes – ar internetbanku pārvaldāmi konti, kuri pieejami arī telefoniski. Tāpat banka izsniedz norēķinu kartes – AmEx un Visa, – tajā skaitā gan kredīta, gan debeta kartes;
  • Kredīti – tiek piedāvāti overdrafti, hipotēku kredīti, ilgtermiņa un īstermiņa komerckredīti, tirdzniecības finansēšana un cita veida kredīti;
  • Noguldījumu fondi – banka piedāvā ieguldīt noguldījumu fondos, kā arī uzglabāt vērtspapīrus vai citā veidā likt jūsu kapitālam strādāt;
  • Brokeru pakalpojumi – bankas profesionāļi ļaus jums iegādāties un pārdot akcijas pasaules lielākajos tirgos;
  • Finanšu (un ne tikai) konsultācijas – banka palīdz ar aktīvu aizsardzību, biznesa plānu strukturēšanu, nodokļu konsultācijām, kā arī uzturēšanās atļaujām.

ABLV oficiālā mājas lapa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *